Pro praktikanty, příznivce a studenty ájurvédy

ajurveda-brno

Zajíc předhoní lišku, protože zatímco liška běží za obědem, zajíc běží o život.

                                              Pacovský

Nesuďte a nebudete souzeni

           Lukášovo evangelium

Nemoci nepadají z nebe, nýbrž jsou výsledkem malých hříchů, které denně spácháme.                                                                                                                                 Hippokrates

Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a  odpovědnost za své chování.

Dalajláma

Chceme-li nalézt základní příčinu našich nemocí, zjistíme, že jsou to následky odtržení se od Zákona.

Paracelsus­

Domů » Učebnice ájurvédy

Učebnice ájurvédy

…. pro ty, kteří chtějí vědět víc …..

 

Právě jste otevřeli první českou  internetovou Učebnici ájurvédy. Projekt byl spuštěn v roce 2010. Jedná se o učebnici otevřenou, do které jsou postupně doplňovány další a další kapitoly a informace.

Učebnici psal až do roku 2014 Ing. Jaroslav Fakír Mikšík (všechny jeho texty jsou opatřeny „autorským podpisem“) a vycházejí  zejména z sobních zkušeností diagnostika a z terapeutické praxe, dále z přednášek a konzultací předních světových ájurvédských specialistů a z dostupné literatury.

Navázala jsem na Fakírovu práci tam, kde cítím, že je třeba pokračovat.

Budu vděčná za jakékoliv věcné připomínky a náměty, které prosím směřujte na kontaktní email: ajurveda@jezikova.cz tohoto webu.

Obsah celé učebnice najdete přehledně a interaktivně na liště vlevo.

Seznam použité literatury je uváděn u každé kapitoly, aby si zájemce mohl  doplnit informace podrobnějším studiem dalších autorů. Z ájurvédských specialistů našich i světových, kteří na různých seminářích i individuálních konzultacích poskytli informace využité na tomto webu jmenujeme zejména tyto: Martina Zisková, Vinod Verma, Vikram Chauhan, Prashanti de Jeger, Robert Svobod, David Frawley David Frej, Pavol Hloška, Claudia Welsh a další.

Autoři si nekladou za cíl naprostou ověřitelnost veškerých informací. Předkládanou práci vnímejte jako kompilaci různých námětů a zkušeností, které je dobré dále ověřovat. Domníváme se však, že by naše práce mohla napomoci k základní orientaci v ájurvédě, zejména pak začínajícím zájemcům.

Ing. Jana Ježíková

ájurvédský konzultant a diagnostik